החלקת שיער

החלקת שיער יפנית / צרפתית – מה חשוב לך לדעת לפני…

טיפול החלקה יפנית או צרפתית הוא טיפול מורכב שדורש הבנה מעמיקה של התהליכים וכמובן הכרת מבנה השיער. בשל כך, חשוב לבחור את בעל המקצוע המיומן המקצועי וזה שמשתמש בחומרים והציור הטובים והעדכניים ביותר (עיצוב המספרה או המחיר הזול לא אמורים לעזור לך בבחירת מעצב השיער, בריאות שיערך קודם לכל). בכדי להבטיח שתעשי את הבחירה הנכונה, אנחנו ממליצים לך להתמקד במספר נושאים חשובים, זאת כדי שתדעי לשאול את השאלות הנכונת שיסייעו לך בהחלטה.

1. מעצב השיער
בחירת מעצב השיער שיבצע את מלאכת הרכבת תוספות השיער לא תעשה לפי כמה הוא מפורסם או כמה הוא יודע לעצב שיער. מעצב שיער טוב או מפורסם לא בהכרך יבין גם בכימיה של השיער. אלה הן שניי התמחויות שונות עיצוב שיער וכימיית השיער. חשוב לדעת מהו הנסיון שלו בכימיית השיער, עם איזה חומרים הוא עובד ואפילו לבקש טלפונים של ממליצות אל תקלי בזה ראש.

2. אבחון ראשוני לפני החלקה יפנית
אבחון נכון ומקצועי הוא אחד הדברים החשובים ביותר לפני כניסה להליך של החלקה יפנית. חשוב שמעצב השיער ידע לעשות אבחון מקצועי שלצערי רוב אלה שמתעסקים בבהחלקות שיער לא למדו ולא התעמקו בנושא זה.
חשיבות האבחון לפני החלקה הוא הכרחי כדי למנוע מראש איזה שהו נזק ולו הקטן ביותר לשיערך. יש להתייחס למצב הבריאותי של השיער שלך, לפני שמקבלים החלטה לגביו (אם הוא יבש מידיי,שביר או פגוע) לעיתים כשייש ספק ולו הקטן ביותר אנו מעדיפים לעשות טסט על קבוצה קטנה של שיער על מנת שנוכל לקבל תמונה ברורה יותר של מצבו.

3. טיב החומרים והמותג כן חשובים – מה את צריכה לדעת?
היום ניתן למצוא לא מעט חומרים טובים להחלקת שיער אך במקביל ישנם לא מעט חומרים שאינם חומרים שמתאימים להחלקות יפניות אלה – חומר בשיטה יפנית (כאילו החלקה יפנית) מהם יש להזהר.

4. חשוב מאוד – אין ליישם החלקה על שיער עם גוונים או שיער שעבר תהיך של הבהרה. ישנם ספרים שימליצו לך על החלקה ברזילאית (איתה כן אפשר לעבוד על שיער עם גוונים) אך היא אסורה ע"י משרד הבריאות.